19 stycznia 2019 roku odbył się warsztat Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego. Dla mnie to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ był to pierwszy w Polsce warsztat w metodologii Kathleen Adams, której mam przyjemność być certyfikowanym instruktorem i który mogłam poprowadzić.

W warsztacie wzięło udział 7 uczestników + jeden najmłodszy – 2 miesięczny Kostek 🙂 Grupa była bardzo kameralna – idealna do tego rodzaju praktyki.

Zanim przysiadłam do przygotowania warsztatów myślałam, że będę prowadziła ten warsztat w formie 2 dni pod rząd. Dziś, po warsztacie wiem, że warsztat Journal to the Self ® będę robiła raczej w formie 1 dniowej (2 oddzielne 1dniowe warsztaty), chyba, że będzie to wyjazd za miasto, gdzie będziemy mogli dedykować wyłącznie na ten proces swoją energię i czas.

Warsztat Journal to the Self® to nie tylko poznanie różnych technik pisania ekspresywnego. W zasadzie czuję, że techniki są tu najmniej istotne, choć niezbędne 😉

Udział w warsztacie to przede wszystkim poznanie i doświadczenie technik na sobie oraz rozpoczęcie (bądź dla innych pogłębienie) różnych wewnętrznych procesów rozwojowych. A taka praca wymaga wyczucia, potraktowania siebie z troską i empatią oraz poczucia, że nigdzie nie musimy się spieszyć i mamy na to zarezerwowaną w naszym życiu przestrzeń. Udział w warsztacie to decyzja o podróży do siebie. Do miejsc, do których nie zaglądamy na co dzień, którym nie dajemy wystarczająco uwagi, które czasem nas zaskakują i skłaniają do dłuższego poprzyglądania się. To również podróż do twórczej części siebie, za którą tak często tęsknimy.

Czuję ogromną wdzięczność, że mogłam wprowadzić  Journal to the Self ® do Polski i dać okazję doświadczyć tej metody pierwszym polskim uczestnikom. Ten sam warsztat (programowo) prowadzony jest przez wielu instruktorów na całym świecie. Teraz i Polska może czerpać korzyści z wieloletnich doświadczeń Kathleen Adams i Jamesa Pennebakera w temacie dobroci płynących z praktyki pisania ekspresywnego.

Poniżej wrzucam kilka fotek z warsztatu – by upamiętnić ten wyjątkowy dzień, do którego pewnie jeszcze nie raz będę wracała ja i uczestnicy 🙂

I kilka fotek z warsztatu…

 

 

Zdjęcia: archiwum własne i Joanna Szeluga


Naprawdę cieszę się, że przeczytałeś mój artykuł. Jeśli, to co przeczytałeś jest dla Ciebie wartościowe, to:

  • Proszę, zostaw swój komentarz. Bez Twojego komentarza nie czuję Twojej obecności. Napisz  więc swoje odczucia po przeczytaniu.
  • Podaj dalej. Jestem przekonana, że jeśli to co piszę jest dla Ciebie ciekawe i pomocne, to również może być pomocne dla kogoś z Twojego otoczenia. Dlatego podziel się linkiem do artykułu ze znajomymi.
  • Podejrzyj mnie na Instagramie i Facebooku. Tam oprócz informacji o nowych wpisach na blogu, zobaczysz też kulisy mojej pracy.
  • Dołącz do naszej grupy na facebooku: Praktycy pisania ekspresywnego – społeczność. To grupa dla osób zainteresowanych praktyką pisania ekspresywnego. Tam też robię webinary i live’y, co jakiś czas, wyłącznie dla osób z grupy oraz dzielę się różnymi materiałami.

 

Share: