Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego

„Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego” to praktyczny, niezwykle inspirujący oraz transformujący warsztat pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników, w celu osobistego rozwoju, twórczej ekspresji, wzbogacania życia i lepszego radzenia sobie z wyzwaniami codzienności.

journal to the self

To warsztat dedykowany dla każdego, kto chciałby nauczyć się tego, jak rozpocząć praktykę pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników w swojej codzienności oraz dzięki niej poznawać siebie, szukać odpowiedzi na ważne pytania oraz transformować własne życie.

Warsztat „Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego” to warsztat prowadzony w oparciu o metodę Journal to the Self®, opracowaną przez psychoterapeutkę Kathleen Adams, założycielkę Center for Journal Therapy w Denver. To warsztat, dzięki któremu doświadczysz praktyki pogłębiania kontaktu ze sobą, z której będziesz mógł korzystać w swojej codzienności, w zaciszu swojego domu. To niezwykle inspirująca podróż w głąb siebie, która może  rozwinąć Twój dotychczasowy pogląd na narzędzia rozwojowe.

KTO PROWADZI WARSZTAT?

Warsztat prowadzi Monika Kliber, coach ekspresywny ACC ICF, instruktor pisania ekspresywnego, prekursor metody Journal to the Self® w Polsce, która specjalizuje się w pomaganiu Klientom w odkrywaniu odwagi do twórczego życia, rozwijaniu samoświadomości oraz inteligencji emocjonalnej oraz przechodzeniu przez zmiany, poprzez procesy coachingowe oraz warsztaty z zastosowaniem metody pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników. Uczennica Kathleen Adams – światowego autorytetu w zakresie pisania terapeutycznego oraz absolwentka programu Journal to the Self® Instructor Certification Training organizowanego przez Center for Journal Therapy w Denver.

 

Pisanie ekspresywne tworzy pomost między myślą i uczuciem, rozumem i intuicją, ideą i działaniem.

 

DOŁĄCZ DO ŚWIATOWEJ SPOŁECZNOŚCI:

Już ponad 100 000 osób na całym świecie nauczyło się modelu prowadzenia dzienników za pomocą metody Journal to the Self®. Warsztaty są tak zaprojektowane, by były przystosowane do niemal każdej populacji, każdego wieku uczestnika i do prawie każdej grupy zainteresowań. Program ten jest nauczany przez sieć certyfikowanych instruktorów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Azji i Pacyfiku. Teraz i Polska dołącza do grona praktyków pisania  dziennika ekspresywnego, a Monika Kliber, jako pierwsza adoptuje tę metodę do polskich warunków i potrzeb.

 

KORZYŚCI Z PRAKTYKI PISANIA EKSPRESYWNEGO I PROWADZENIA DZIENNIKÓW:
 • poprawa zdrowia fizycznego, m.in. poprawa takich parametrów jak ciśnienie krwi, rytm serca, poziom hormonów stresu, odporność organizmu,
 • ekspresja i zrozumienie własnych emocji,
 • lepsze radzenie sobie z trudnymi doświadczeniami,
 • zwolnienie miejsca na kreatywne i twórcze pomysły.
 • zmniejszenie ładunku silnych emocji poprzez bezpieczne ich uwolnienie,
 • odkrycie nowego w sobie,
 • śledzenie cyklów, wzorców myślenia oraz postępowania w swoim życiu,
 • redukcja stresu,
 • większa akceptacja tego, co Cię spotyka,
 • zauważenie i zmniejszenie barier stojących na drodze do celu,
 • wzrost akceptacji siebie,
 • zyskanie nowej perspektywy na różne wydarzenia,
 • wprowadzenie zmian do swoich nawykowych reakcji,
 • głębsza świadomość ciała i tego co przez ciało komunikują emocje i potrzeby,
 • przyglądanie się temu, czego chcesz a czego nie chcesz (pomaga w podejmowaniu decyzji),
 • wzrost empatii dla siebie i innych (np. bliskich),
 • więcej odwagi w realizacji planów i celów,
 • znalezienie odpowiedzi na swoje pytania,
 • poprawa umiejętności organizacyjnych,
 • klaryfikacja celów i marzeń,
 • większa świadomość kierunku, w którym chcesz podążać,
 • większa uważność na siebie i innych.

To tylko wybrane korzyści. Pisanie i prowadzenie dziennika pozwala pogłębiać samopoznanie i znajdować sens własnych przeżyć, niezależnie od tego, czy dzielimy się swoim pismem z innymi, czy nie.

 

PROGRAM WARSZTATU

Podczas warsztatu doświadczysz twórczego i ekspresywnego potencjału pisania. Warsztat będzie opierał się na pracy na własnym doświadczeniu, byś mógł zbadać różne sposoby wykorzystania pisania dziennika do głębokiej refleksji, poprawy zdrowia, pobudzenia kreatywności i osobistego wzrostu.

Podczas warsztatów poznasz praktyki pisania ekspresywnego oraz prowadzenia dzienników, wynikające z doświadczeń dr. Ira Progoff (student i współpracownik C.G. Junga) profesora Jamesa W. Pennebakera oraz Kathleen Adams.

Podczas warsztatów doświadczysz praktyki pisania i prowadzenia dziennika, w celu samopoznania i transformowania swoich historii. Nauczysz się jak przygotowywać się do praktyki pisania, jak ją otwierać, domykać i wprowadzać do swojej codzienności. Jak uczynić z niej praktykę uważności oraz jak wyciągać z niej wnioski i naukę dla siebie. Poznasz również rekomendacje tego kiedy i w jakich okolicznościach praktykować pisanie. Będziesz miał okazję zamienić się w detektywa własnego pisma i pogłębiać samopoznanie.

Przede wszystkim poznasz techniki pisania ekspresywnego i prowadzenia dziennika, które pomogą Ci w koncentracji, w nauce uważności na siebie, oraz szukaniu twórczych i kreatywnych rozwiązań życiowych wyzwań. Poznane praktyki będziesz mógł zastosować w swoim codziennym życiu.

Cały program Journal to the Self® zakłada 22 ścieżki – praktyki pisania i prowadzenia dzienników. Podczas proponowanego warsztatu doświadczysz wybranych z nich. To oznacza, że w warsztatach można brać udział kilka razy i doświadczać za każdym razem innych technik, bądź tych samych ale w innych okolicznościach, doświadczeniach i na innym etapie życia.

 

WARSZTAT DEDYKOWANY JEST DLA:
 • osób, dla których ważny jest autorozwój oraz pogłębianie samoświadomości i wiedzy o sobie,
 • osób, które chcą lepiej poznać siebie i spotkać się ze swoją autentycznością,
 • osób, które zmagają się z powracającymi myślami i doświadczeniami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie,
 • osób, które doświadczają nadmiaru stresu w codzienności,
 • osób, tęskniących za praktyką, która przyniesie im spowolnienie, wytchnienie i poczucie zadbania o siebie,
 • przedsiębiorców i innowatorów, którzy chcą dostrzec swoje wewnętrzne zasoby, do rozwijania swoich firm i idei,
 • rodziców, którzy chcą pogłębić relację ze sobą, by móc pogłębić ją z dziećmi,
 • coachów, trenerów, mentorów, doradców, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby doświadczyć narzędzia wsparcia swoich Klientów oraz popraktykować pisanie ekspresywne jako narzędzie, ważnej w tych zawodach, introspekcji,
 • artystów, twórców, którzy chcą pogłębić kontakt ze swoją wrażliwością i kreatywnością,
 • osób, dla których ważna jest uważność w życiu i chciałyby włączyć pisanie do swojej dotychczasowej praktyki,
 • osób, które interesują się osobistą zmianą i rozwojem oraz chcą transformować swoje przekonania oraz pogłębić kontakt z wewnętrzną mądrością,
 • osób, które pragną doświadczyć wspólnotowości i przynależności z innymi ludźmi.

 

ATMOSFERA WARSZTATÓW:

Warsztat jest spotkaniem w kręgu, podczas którego kontraktujemy zasady naszej współpracy, wg. zasad CARES.

ConfidentialityPoufność

Acceptance – Akceptacja

Respect – Szacunek

Empathy – Empatia

Support – Wsparcie

Powyższe zasady pogłębiamy omówieniem ich na początku warsztatu.

 

Warsztat Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego  jest doskonałym wstępem do szkolenia dla profesjonalistów, więc jeśli myślisz o wykorzystywaniu praktyki pisania i prowadzenia dzienników w praktyce zawodowej, poznaniu metody od strony jej genezy i mechanizmów oraz nauczeniu się projektowania procesów rozwojowych dla swoich Klientów z uwzględnieniem pisania ekspresywnego, to to szkolenie będzie dobrym wprowadzeniem do tematu. Więcej przeczytasz w zakładce Coaching ekspresywny™ – szkolenie dla profesjonalistów

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Miejsce: ONLINE poprzez program do videokonferencji, gdzie w w kameralnym gronie będziemy mogli się zobaczyć i usłyszeć.

Data: Spotkanie odbędzie się w dwóch częściach: I część 14.11.2020 godz.10.00-13.00. O terminie II części poinformuję mailowo (będzie to 15.11.2020 bądź 21.11.2020 godz. 10.00-13.00)

Cena : 320 zł

Warsztat odbędzie się w kameralnej, max 10 osobowej grupie, dlatego o udziale decyduje kolejność opłacenia warsztatu. Więcej informacji w linku do zapisu poniżej.

 

CENA ZAWIERA:
 • materiały – workbook Journal to the Self®, z którym będziemy pracować podczas warsztatu,
 • możliwość kupienia Dziennika Ekspresywnego w promocyjnej cenie.

 

UWAGA: Jeżeli chcesz dołączyć – zawsze możesz. Napisz a znajdziemy na to sposób.

ZAPISY:

Wyłącznie przez formularz TUTAJ.

 

Jeśli chciałbyś zorganizować warsztat u siebie – napisz do mnie na kontakt@monikakliber.com.

 

Warsztat ma charakter rozwojowy i nie ma na celu zastępowania psychoterapii bądź konsultacji ze specjalistą. Osoby w trakcie psychoterapii warto by skonsultowały chęć wzięcia udziału w warsztacie ze swoim terapeutą.

Jeśli interesują Cię terminy warsztatu bądź chciałbyś nauczyć się praktyki pisania ekspresywnego podczas spotkań indywidualnych (skype) zapisz się do mojego newslettera w zakładce O MNIE bądź napisz na kontakt@monikakliber.com.