Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego

„Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego” ONLINE to praktyczny, inspirujący oraz transformujący warsztat pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników, w celu osobistego rozwoju, pogłębiania samoświadomości, twórczej ekspresji, wzbogacania życia i lepszego radzenia sobie z wyzwaniami codzienności.

journal to the self

To warsztat dedykowany dla każdego, kto chciałby nauczyć się tego, jak rozpocząć praktykę pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników w swojej codzienności oraz dzięki niej poznawać siebie, szukać odpowiedzi na ważne pytania, kontaktować się ze swoimi emocjami, potrzebami oraz transformować własne życie.

Nie musisz „umieć” pisać, by wynosić korzyści z pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników. Wszystko potrzebne do tego już masz.

 

Warsztat „Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego” to warsztat prowadzony w oparciu o metodę Journal to the Self®, opracowaną przez psychoterapeutkę Kathleen Adams, założycielkę Center for Journal Therapy w Denver. To warsztat, dzięki któremu doświadczysz praktyki pogłębiania kontaktu ze sobą, z której będziesz mógł korzystać w swojej codzienności, w zaciszu swojego domu.

To inspirująca podróż w głąb siebie, która może  rozwinąć Twój dotychczasowy pogląd na narzędzia rozwojowe.

KTO PROWADZI WARSZTAT?

Warsztat prowadzi Monika Kliber, coach ekspresywny, instruktor pisania ekspresywnego, prekursor metody Journal to the Self® w Polsce, która wspiera swoich Klientów w odkrywaniu odwagi do twórczego życia, rozwijaniu samoświadomości oraz inteligencji emocjonalnej oraz przechodzeniu przez zmiany, poprzez procesy coachingowe oraz warsztaty z zastosowaniem metody pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników.

Uczennica Kathleen Adams – światowego autorytetu w zakresie pisania terapeutycznego oraz absolwentka programu Journal to the Self® Instructor Certification Training organizowanego przez Center for Journal Therapy w Denver.

Studentka psychoterapii w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

 

Pisanie ekspresywne tworzy pomost między myślą i uczuciem, rozumem i intuicją, ideą i działaniem.

 

DOŁĄCZ DO ŚWIATOWEJ SPOŁECZNOŚCI:

Już ponad 100 000 osób na całym świecie nauczyło się modelu prowadzenia dzienników za pomocą metody Journal to the Self®. Warsztaty są tak zaprojektowane, by były przystosowane do niemal każdej populacji, każdego wieku uczestnika i do prawie każdej grupy zainteresowań. Program ten jest nauczany przez sieć certyfikowanych instruktorów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Azji i Pacyfiku. Teraz i Polska dołącza do tego grona, a Monika Kliber, jako pierwsza adaptuje tę metodę do polskich warunków i potrzeb.

 

WŚRÓD KORZYŚCI Z PRAKTYKOWANIA PISANIA EKSPRESYWNEGO I PROWADZENIA DZIENNIKÓW, JEJ PRAKTYCY I BADACZE WYMIENIAJĄ:
 • poprawa zdrowia fizycznego, m.in. poprawa takich parametrów jak ciśnienie krwi, rytm serca, poziom hormonów stresu, odporność organizmu,
 • ekspresja i rozumienie podłoża własnych emocji,
 • bardziej świadome radzenie sobie z trudnymi doświadczeniami,
 • zwolnienie miejsca na kreatywne i twórcze pomysły.
 • zmniejszenie ładunku silnych emocji poprzez bezpieczne ich uwolnienie,
 • odkrycie nowego w sobie,
 • śledzenie cyklów, wzorców myślenia oraz postępowania w swoim życiu,
 • redukcja stresu,
 • większa akceptacja siebie i tego, co Cię spotyka,
 • zyskanie nowej perspektywy na różne wydarzenia,
 • głębsza świadomość ciała i tego co przez ciało komunikują emocje i potrzeby,
 • przyglądanie się temu, czego chcesz a czego nie chcesz (pomaga w podejmowaniu decyzji),
 • wzrost empatii dla siebie i innych (np. bliskich),
 • znajdowanie odpowiedzi na własne ważne pytania,
 • poprawa umiejętności organizacyjnych,
 • klaryfikacja celów i marzeń,
 • większa świadomość kierunku, w którym chcesz podążać,

To tylko wybrane korzyści. Pisanie i prowadzenie dziennika pozwala pogłębiać samopoznanie i znajdować sens własnych przeżyć, niezależnie od tego, czy dzielimy się swoim pismem z innymi, czy nie.

 

PROGRAM WARSZTATU

Podczas warsztatu doświadczysz twórczego i ekspresywnego potencjału pisania. Warsztat będzie opierał się na doświadczaniu różnych praktyk pisania w powiązaniu z własnymi doświadczeniami, byś mogła, mógł zbadać różne sposoby wykorzystania pisania dziennika do głębokiej refleksji, poprawy zdrowia, pobudzenia kreatywności i osobistego wzrostu.

Podczas warsztatów poznasz praktyki pisania i prowadzenia dziennika, w celu samopoznania, kontaktu ze swoimi emocjami, potrzebami, i transformowania swoich historii.

Nauczysz się jak przygotowywać się do praktyki pisania, jak ją otwierać, domykać i wprowadzać do swojej codzienności. Jak uczynić z niej praktykę uważności oraz jak wyciągać z niej wnioski i naukę dla siebie. Poznasz również rekomendacje tego kiedy i w jakich okolicznościach praktykować pisanie. Będziesz miał okazję zamienić się w detektywa własnego pisma i pogłębiać samopoznanie.

Przede wszystkim poznasz narzędzie, które pomoże Ci w koncentracji, w nauce uważności na siebie, szukaniu twórczych i kreatywnych rozwiązań życiowych wyzwań oraz pogłębianiu kontaktu ze swoimi myślami, emocjami i potrzebami. Poznane praktyki będziesz mógł zastosować w swoim codziennym życiu.

Cały program Journal to the Self® zakłada 22 ścieżki – praktyki pisania i prowadzenia dzienników. Podczas proponowanego warsztatu doświadczysz wybranych z nich.

To oznacza, że w warsztatach można brać udział kilka razy i doświadczać za każdym razem innych technik, bądź tych samych ale odkrywać w nich nowe refleksje dla siebie, w innych okolicznościach, doświadczeniach i na innym etapie życia.

 

WARSZTAT DEDYKOWANY JEST DLA OSÓB:
 • dla których ważny jest kontakt ze sobą oraz pogłębianie samoświadomości i wiedzy o sobie,
 • które zmagają się z powracającymi myślami i doświadczeniami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie,
 • które doświadczają nadmiaru stresu w codzienności,
 • tęskniących za praktyką, która przyniesie im spowolnienie, ciekawość siebie i poczucie zadbania o siebie,
 • przedsiębiorców i innowatorów, którzy chcą dostrzec swoje wewnętrzne zasoby, do rozwijania swoich firm i idei,
 • rodziców, którzy chcą pogłębić relację ze sobą, by móc pogłębić ją z dziećmi,
 • coachów, trenerów, mentorów, doradców, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby doświadczyć narzędzia wsparcia swoich Klientów oraz popraktykować pisanie rozwojowe jako narzędzie, ważnej w tych zawodach, introspekcji,
 • artystów, twórców, którzy chcą pogłębić kontakt ze swoją wrażliwością i kreatywnością,
 • osób, dla których ważna jest uważność w życiu i chciałyby włączyć pisanie do swojej dotychczasowej praktyki,
 • osób, które interesują się osobistą zmianą i rozwojem oraz chcą transformować swoje przekonania oraz pogłębić kontakt z wewnętrzną mądrością,
 • osób, które pragną doświadczyć wspólnotowości i przynależności z innymi ludźmi.

 

ATMOSFERA WARSZTATÓW:

Warsztat jest spotkaniem w kręgu, podczas którego kontraktujemy zasady naszej współpracy, wg. zasad CARES.

ConfidentialityPoufność

Acceptance – Akceptacja

Respect – Szacunek

Empathy – Empatia

Support – Wsparcie

Powyższe zasady pogłębiamy omówieniem ich na początku warsztatu.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Miejsce: ONLINE na platformie do videokonferencji.

Data: W social media (Instagram, Facebook) oraz newsletterem informuję o nowych terminach warsztatów. Jeśli interesuje Cię najbliższy termin – napisz na kontakt@monikakliber.com

Czas trwania: 8 godzin (dwa spotkania 4 h każde)

Opłata: 499 zł brutto. Przy zapisie 2 osób opłata to 450 zł dla każdej z nich.

Warsztat odbywa się w kameralnej grupie, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń i opłacenia warsztatu.

Opłata obejmuje:

 • udział w warsztacie,
 • materiały – workbook Journal to the Self® w formie elektronicznej, do którego będziesz mógł/mogła wrócić po warsztacie, w zaciszu swojego domu, chcąc praktykować dalej pisanie,
 • zaświadczenie o uczestniczeniu w warsztacie (przygotowane na zgłoszoną potrzebę uczestnika)

UWAGA: Jeżeli chcesz dołączyć – zawsze możesz. Napisz – wspólnie poszukamy na to sposobu.

 

ZAPISY:

Wyłącznie mailowo na adres: kontakt@monikakliber.com

Na pytania odpowiadam również telefonicznie 507115888. Jeśli nie odbiorę, napisz proszę sms – oddzwonię.

 

Jeśli chciałbyś zorganizować warsztat dla grupy w swoim miejscu pracy – napisz do mnie na kontakt@monikakliber.com.

 

Warsztat Journal to the Self® – praktyk pisania ekspresywnego  jest doskonałym wstępem do szkolenia dla profesjonalistów, więc jeśli myślisz o wykorzystywaniu praktyki pisania i prowadzenia dzienników w praktyce zawodowej, poznaniu metody od strony jej genezy i mechanizmów oraz nauczeniu się projektowania procesów rozwojowych dla swoich Klientów z uwzględnieniem pisania ekspresywnego, to to szkolenie będzie dobrym wprowadzeniem do tematu. Więcej przeczytasz w zakładce Coaching ekspresywny™ – szkolenie dla profesjonalistów

Warsztat ma charakter rozwojowy i nie ma na celu zastępowania psychoterapii bądź konsultacji ze specjalistą. 

Jeśli chciałbyś uczyć się praktyki pisania ekspresywnego i prowadzenia dzienników podczas spotkań indywidualnych (skype) zajrzyj TUTAJ.