E-MOC-JA – myślę, czuję, potrzebuję

Program edukacyjno – coachingowy z wykorzystaniem metody pisania rozwojowego.

emocje

W dzisiejszym, pędzącym świecie, coraz trudniej jest o przestrzeń na autentyczne bycie ze sobą. Ze swoimi prawdziwymi, głębokimi potrzebami.

Wciąż gonimy, nadrabiamy zaległości, próbujemy realizować kolejne cele. Trudno jest nam znaleźć czas na kontakt ze swoimi potrzebami i emocjami, na wyskoczenie z kołowrotka codzienności, na sprawdzenie czy to co robimy w codzienności, faktycznie jest tym, czego pragniemy i przez co realizujemy ważne dla nas wartości.

Mamy coraz większe trudności z zaufaniem sobie, akceptacją oraz słuchaniem swoich emocji i tego, co próbują nam powiedzieć. Wstydzimy się ich, często ukrywamy a przez to mamy trudności z konstruktywnym radzeniem sobie ze stresem i stawieniem granic.

Jeśli:

 • żyjesz szybko i trudno Ci się zatrzymać by popatrzeć na siebie i swoje reakcje z dystansu,
 • masz trudność ze zrozumieniem swojej emocjonalności,
 • masz wrażenie, że brakuje Ci asertywności,
 • jest wyzwaniem dla Ciebie mówienie o swoich potrzebach i granicach,
 • czujesz, że straciłeś kontakt ze swoim szczęściem,
 • trudno Ci mówić o emocjach albo wręcz przeciwnie mówisz o nich, ale w sposób raniący siebie, Twoich bliskich i otoczenie,
 • chciałbyś znaleźć sposoby na to, by lepiej radzić sobie ze swoją emocjonalnością w pracy i życiu osobistym,
 • chciałbyś nauczyć się, jak dawać sobie empatię,
 • chciałbyś by Twoje emocje stały się dla Ciebie podpowiedzią i kierunkowskazem do własnych potrzeb,
 • tęsknisz za wewnętrznym spokojem, harmonią oraz radością i spontanicznością,
 • wstydzisz się mówić o emocjach ale czujesz, że nie mówienie o nich negatywnie wpływa na Twoje funkcjonowanie i relacje.
 • chcesz przyjrzeć się temu na ile żyjesz życiem zgodnym z własnymi wartościami.

…to ten program jest dla Ciebie!

 

Program E-MOC-JA – myślę. czuję. potrzebuję, pomoże Ci obejrzeć swój wewnętrzny krajobraz bez oceniania i krytykowania siebie, pogłębić umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, akceptowania, słuchania oraz ufania temu, co chcą Ci zakomunikować. Nauczysz się jak współpracować ze swoją emocjonalnością, by podejmować decyzje w zgodzie ze sobą. Doświadczysz więcej spokoju, akceptacji siebie i harmonii.

Do naszej współpracy, oprócz tradycyjnej rozmowy, narzędzi NVC czyli Porozumienia bez przemocy, włączymy też pisanie ekspresywne i rozwojowe, dzięki któremu nauczysz się również praktyki, którą będziesz mógł kontynuować w zaciszu swojego domu, po zakończeniu naszej współpracy.

 

Ekspresja – z łacińskiego. exspressio – oznacza wyrażaniewyciskanieuzewnętrznienie, danie wyrazu.

Podczas naszje pracy wykorzystamy refleksyjne, intuicyjne oraz skierowane na cel, pisanie (które jest czymś innym niż pisanie nastawione na czytelnika), jako formę uzewnętrzniania  wewnętrznych opowieści Klienta, w skład których wchodzą myśli, emocje, potrzeby, pragnienia, interpretacje, oceny i motywacje Klienta oraz skorzystania z nich oraz transformacji w zasoby, potrzebne do osiągnięcia celu, z którym przychodzi na coaching.

 

Jak wygląda taki program?

 • Pakiet 10 sesji,
 • Częstotliwość sesji – co 1 lub 2 tygodnie,
 • Sesje odbywają się via skype,
 • Sesja trwa 60 minut,

Pakiet 10 sesji zawiera w sobie elementy edukacji związanej z pisaniem rozwojowym, ekspresywnym i wiedzy psychologicznej o emocjach.

 

Z kim?

Monika KliberMonika Kliber, coach ekspresywny, instruktor pisania rozwojowego, popularyzatorka metody Journal to the Self® w Polsce, która specjalizuje się w pomaganiu Klientom w odkrywaniu odwagi do twórczego życia, rozwijaniu samoświadomości oraz inteligencji emocjonalnej oraz przechodzeniu przez zmiany, poprzez procesy coachingowe oraz warsztaty z zastosowaniem metody pisania rozwojowego i prowadzenia dzienników. Uczennica Kathleen Adams – światowego autorytetu w zakresie pisania terapeutycznego oraz absolwentka programu Journal to the Self® Instructor Certification Training organizowanego przez Center for Journal Therapy w Denver. Studentka psychoterapii Gestalt.

W swojej pracy integruję wiedzę i doświadczenia uzyskane u Kathleen Adams – światowej nauczycielki pisania i prowadzenia dzienników, terapeutki i dyrektorki Center for Journal Therapy w Denver, Jamesa Pennebakera i innych światowych nauczycieli praktyki prowadzenia dzienników. Korzystam również z bogatego doświadczenia pracy w działach HR i szkoleń, w korporacjach.

 

Umów się na konsultację pisząc na kontakt@monikakliber.com bądź telefonicznie 507 115 888.

Podczas wstępnej sesji opowiem Ci o procesie oraz sprawdzimy na ile on odpowiada na Twoje potrzeby.

Jeśli chcesz poczytać więcej o pisaniu rozwojowym i terapeutycznym – zajrzyj TUTAJ.