O mnie

Nazywam się Monika Kliber.

Na co dzień pomagam aktywnym osobom zorganizować swoją codzienność tak, by mogły zadbać o siebie, ze spokojem realizować swoje cele, w swoim rytmie oraz w harmonii godzić pracę i swoje życie osobiste. Przez wiele lat pracowałam w szybkim tempie w korporacji, wynosząc stamtąd wiele cennych doświadczeń.

Dziś zwolniłam. Jestem mamą, żoną i właścicielką własnego biznesu, dlatego doskonale wiem, jakim wyzwaniem potrafi być łączenie tych wszystkich ról i jeszcze znajdowanie przestrzeni wyłącznie dla siebie. Ale wiem na podstawie doświadczeń własnych i moich Klientów, że jest to możliwe. A droga do tego prowadzi przez odkrywanie i pielęgnowanie równowagi w sobie. I w tym właśnie towarzyszę swoim Klientom.

Szczególne miejsce w mojej praktyce zawodowej zajmuje praca z Klientami nad samoświadomością emocji, potrzeb i własnego potencjału, które wyznaczają kierunek rozwoju i pozwalają żyć w pełni, autentycznie i z akceptacją siebie.

Dlaczego uważam, że warto, byś skorzystał/a z moich doświadczeń?

Ponieważ wiem z własnego doświadczenia, jak trudno jest realizować się zawodowo i prywatnie i budować zdrowe relacje ze sobą i z innymi, kiedy wciąż zaspokajamy oczekiwania innych, pracodawców, dzieci, partnerów biznesowych, rodziny, zapominając o swoich głębokich potrzebach i wartościach. Kiedy nasza równowaga życiowa jest mocno zachwiana.

Obecnie prowadzę warsztaty, sesje coachingowe i mentoringowe. Piszę również bloga oraz gościnne artykuły.

 

Po co to robię? Po to, byś korzystając z mojego doświadczenia mógł/a:

* Oszczędzić sobie zgrzytów, powstających wtedy, gdy funkcjonujesz w rytmie innych osób, nie słuchając własnego.

* Odnaleźć emocjonalną równowagę.

* Rozwijać swój biznes bądź kontynuować swoją ścieżkę zawodową, będąc sobą – autentycznym, szanując i dbając o siebie.

* W zgodzie ze sobą zorganizować swoją codzienność.

* Radzić sobie z zagrożeniem wypalenia zawodowego i życiowego, nadmiernego, chronicznego stresu i poczucia życia nie swoim życiem.

* Dążyć do równowagi między życiem osobistym a zawodowym.

* Dopasować pracę do siebie, a nie siebie do pracy.

* Doświadczyć wewnętrznego spokoju i akceptacji siebie.

 

Więcej o mnie zawodowo:

Od 2011 roku współpracuję z Klientami w procesach coachingowo-szkoleniowych. Od 2006 roku pracuję w obszarze szeroko rozumianego Human Resources. Pracując jako HR Business Partner oraz jako Trener ds. Szkoleń i Rozwoju w międzynarodowych korporacjach, współpracowałam z kilkuset menadżerami na terenie całej Polski.

Oprócz studiów, na przestrzeni kilku ostatnich lat ukończyłam:

I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania u Agnieszki Hottowy,
Szkolenie narzędziowe metody Points of You i fotocoachingu,
Studium Zawodowe Coacha Biznesu w Pracowni coachingu NOVO,
Zen Coaching w Pracowni coachingu NOVO,
Roczny Kurs Trenera Rozwoju Osobistego w Szkole Inspiracji,
Roczny Kurs Praktyka NLP w Szkole Inspiracji,
Szkołę transformacyjno rozwojową w GT Mentor (w ramach Szkoły Doskonalenia Trenerów GT Mentor),
Trening inteligencji emocjonalnej w GT Mentor oraz wiele szkoleń w obszarach zarządzania sprzedażą, train the trainers, umiejętności mendażerskich, technik autoprezentacji, komunikacji, procesu grupowego, wywierania wpływu, asertywności (w sumie ponad 190 godzin). Swoją pracę poddaję superwizji i wciąż się uczę.

Mam doświadczenie ponad 1000 godzin pracy z Klientami narzędziami coachingu, mentoringu, on the job trainingu oraz ponad 2500 godzin pracy szkoleniowej jako Trener. Obecnie jestem w procesie certyfikacji ACC International Coach Federation.
Dzielę się różnymi sposobami na równowagę i życie w swoim rytmie na blogu. Piszę również artykuły do magazynów oraz portali takich jak: Magazyn psychologiczny BANG, Kobiecy Białystok, Obcasy Podlasia, Marketing w Praktyce i innych.

Promuję uważność w codziennym funkcjonowaniu i podążanie za wewnętrznym głosem. Uwielbiam książki, muzykę, ćwiczyć jogę, medytować z oddechem i jeść :). Jestem mamą córki i żoną męża.
Ważne jest dla mnie holistyczne podejście do rozwoju człowieka. Uważam, że słuchanie siebie i mądre zaspokajanie swoich potrzeb fizycznych, emocjonalnych i duchowych jest niezbędne do tego, by być spełnionym w życiu. Bliska jest mi idea work-life balance. Wierzę, że można zadbać o własne, głębokie potrzeby, jednocześnie dbając o potrzeby innych.

Drogowskazem w życiu jest dla mnie myśl A. Beissera:

“Tym bardziej się zmieniasz im bardziej stajesz się sobą”