O mnie

Cześć. Nazywam się Monika Kliber.

Na co dzień pomagam aktywnym kobietom, uporządkować swoją codzienność, tak by mogły zadbać o siebie, z sukcesem realizować zadania, w swoim rytmie oraz w harmonii godzić pracę i życie osobiste. Jestem mamą Hani, żoną męża i właścicielką własnego biznesu, dlatego doskonale wiem, jakim wyzwaniem potrafi być łączenie tych wszystkich ról i jeszcze czerpanie satysfakcji z każdej z nich. Ale wiem na podstawie doświadczeń własnych i moich Klientów, że równowaga między pracą a życiem osobistym jest możliwa. Droga do niej prowadzi przez znalezienie równowagi w sobie. I w tym właśnie towarzyszę swoim Klientom.

W 2015 roku podjęłam decyzję o odejściu z korporacji, przenosząc moje dotychczasowe doświadczenia trenerskie i coachingowe na grunt samodzielnego działania. Zaczęłam pracować w swoim rytmie, wreszcie dbać o siebie i swój wewnętrzny balans i teraz uczę tego inne kobiety.

Po co?
 • Po to, by mogły oszczędzić sobie zgrzytów i fałszów, powstających wtedy, gdy funkcjonują w rytmie innych osób, nie słuchając własnego.
 • Po to, by mogły z sukcesem rozwijać swój biznes bądź kontynuować swoją ścieżkę zawodową, będąc sobą – autentyczną, szanując i dbając o siebie.
 • Po to, by mogły panować nad sobą i swoim czasem.
 • Po to, by mogły zatroszczyć się o siebie holistycznie, czyli zadbać o swoje ciało, umysł i ducha absolutnie codziennie.
 • Po to, by unikały wypalenia zawodowego, nadmiernego stresu i poczucia życia nie swoim życiem.
 • Po to, by dążyły do równowagi między życiem osobistym a zawodowym.
 • Po to, by dopasowały pracę do siebie, a nie siebie do pracy.
 • I również po to, by w spełnieniu mogły łączyć różne kobiece role życiowe oraz mieć energię do realizowania swoich celów, również tych pozazawodowych.
Więcej o mnie zawodowo:

Od 2011 roku współpracuję z Klientami w procesach coachingowo-szkoleniowych. Od 2006 roku pracuję w obszarze szeroko rozumianego Human Resourses. Pracując jako HR Bussines Partner oraz jako Trener ds. Szkoleń i Rozwoju w międzynarodowych korporacjach, współpracowałam z kilkuset menadżerami na terenie całej Polski. Miałam mnóstwo okazji do tego, by obserwować, jak oderwanie się od swoich potrzeb w pracy i biznesie oraz zachwianie równowagi pomiędzy różnymi rolami życiowymi, prowadzi do wypalenia zawodowego, problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Dlatego dziś nauczona swoim doświadczeniem i obserwacjami, dzielę się nimi z innymi i pokazuję kobietom, jak można pracować i żyć w swoim rytmie.

Oprócz studiów, na przestrzeni kilku ostatnich lat ukończyłam:
 • I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania u Agnieszki Hottowy,
 • Szkolenie narzędziowe metody Points of You i fotocoachingu,
 • Studium Zawodowe Coacha Biznesu w Pracowni coachingu NOVO,
 • Zen Coaching w Pracowni coachingu NOVO,
 • Roczny Kurs Trenera Rozwoju Osobistego w Szkole Inspiracji,
 • Roczny Kurs Praktyka NLP w Szkole Inspiracji,
 • Szkołę transformacyjno rozwojową w GT Mentor (w ramach Szkoły Doskonalenia Trenerów GT Mentor),
 • Trening inteligencji emocjonalnej w GT Mentor oraz wiele szkoleń w obszarach zarządzania sprzedażą, train the trainers, umiejętności mendażerskich, technik autoprezentacji, komunikacji, procesu grupowego, wywierania wpływu, asertywności (w sumie ponad 190 godzin). Swoją pracę poddaję superwizji i wciąż się uczę.

Mam doświadczenie ponad 1000 godzin pracy z Klientami narzędziami coachingu, mentoringu, on the job trainingu oraz ponad 2500 godzin pracy szkoleniowej jako Trener. Obecnie jestem w procesie certyfikacji ACC International Coach Federation.
Dzielę się różnymi sposobami na pracę i życie w swoim rytmie na blogu. Piszę również artykuły do magazynów oraz portali takich jak: Magazyn psychologiczny BANG, Kobiecy Białystok, Obcasy Podlasia, Marketing w Praktyce i innych.

Promuję uważność w codziennym funkcjonowaniu i podążanie za wewnętrznym głosem. Uwielbiam książki, muzykę, ćwiczyć jogę, medytować z oddechem i jeść :). Jestem mamą córki i żoną męża.
Ważne jest dla mnie holistyczne podejście do rozwoju człowieka. Uważam, że słuchanie siebie i mądre zaspokajanie swoich potrzeb fizycznych, umysłowych i duchowych jest niezbędne do tego, by być efektywną i spełnioną w pracy i biznesie. Bliska jest mi idea work-life balance. Wierzę, że można zadbać o własne, głębokie potrzeby, jednocześnie dbając o potrzeby innych.

Drogowskazem w życiu jest dla mnie myśl A. Beissera:

“Tym bardziej się zmieniasz im bardziej stajesz się sobą”