Coaching

By osiągnąć to, czego potrzebujesz, masz do wyboru wiele dróg.
Coaching jest jedną z takich dróg. Różni się od terapii, szkolenia czy doradztwa. Jest skutecznym narzędziem wsparcia w drodze do Twojego celu.

 

Coaching, jako metoda, będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:
  • Czujesz, że to co robisz teraz w życiu wyczerpuje Cię i chcesz to zmienić, by uniknąć wypalenia zawodowego bądź życiowego.
  • Chcesz wprowadzić do swojej pracy i życia zdrowe nawyki, które pomogą Ci żyć w harmonii ze sobą i z innymi.
  • Odczuwasz objawy (fizyczne, psychiczne) życia w pośpiechu i presji i chcesz poszukać sposobów na to, by żyć i funkcjonować uwzględniając swój indywidualny rytm.
  • Straciłeś motywację do działania i kontakt z tym, co Cię uszczęśliwia oraz pragniesz to odzyskać.
  • Chcesz uporządkować swoją codzienność, tak byś mógł zadbać o siebie, realizować swoje zadania w swoim rytmie i w zgodzie ze swoimi potrzebami.
  • Chcesz zwiększyć swoją efektywność w codzienności.
  • Potrzebujesz więcej spokoju, poczucia kontroli nad swoim życiem oraz równowagi.
  • Chcesz lepiej zorganizować swój dzień/tydzień/miesiąc, by znaleźć czas na siebie i ważne dla siebie obszary.
  • Potrzebujesz wreszcie ruszyć z miejsca i zacząć robić to, co już od dawna było w sferze Twoich planów.

Z zawodu jestem coachem i trenerem. Pomagam aktywnym osobom uporządkować swoją codzienność, tak, by mogły zadbać o siebie, realizować zadania i cele w swoim rytmie, w zgodzie ze swoimi potrzebami. Po to by mogły być jeszcze bardziej efektywne i osiągać sukcesy zawodowe w zgodzie z życiem osobistym.
Moi Klienci to osoby, które pragną wkomponować swój indywidualny rytm życia do swojej codzienności. Chcą dopasować pracę do siebie, a nie siebie do pracy. Chcą żyć autentycznie i z poczuciem sensu. Chcą zadbać o równowagę w sobie i w swoim otoczeniu.

Dlaczego to robię? Ponieważ na własnej skórze przekonałam się, jak to jest, kiedy funkcjonuje się na co dzień ignorując swój rytm i własne potrzeby. Jestem też mamą i żoną i sama doświadczyłam konsekwencji takiego postępowania – zawodowych i osobistych. Nauczona własnym doświadczeniem, chcę teraz wspierać inne osoby, w poszukiwaniu swojej drogi do równowagi.

 

W czym mogą pomóc ci sesje coachingowe?

• Wyznaczanie celów i planowanie drogi ich osiągnięcia.
• Identyfikacja oraz praca z barierami na drodze do celu.
• Poprawa komunikacji.
• Rozpoznawanie i zarządzanie utrudniającymi emocjami.
• Identyfikacja potrzeb i wartości.
• Podjęcie decyzji podczas dylematów,
• Przyjrzenie się różnym opcji do wyboru.
• Identyfikacja oraz zmiana ograniczających przekonań. Wzmacnianie przekonań wspierających.
• Praca z pewnością siebie i poczuciem własnej wartości.
• Zmiana i utrwalanie wspierających wzorców zachowań.
• Uczenie się siebie, tworzenie nowych nawyków.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Proces coachingowy zakłada średnio od 8 do 12 sesji coachingowych (może też trwać dłużej w zależności od celu, nad którym chcesz pracować). Każda z sesji trwa 60 bądź 90 minut (w zależności od ustaleń i częstotliwości sesji). Sesje odbywają się co 1 lub 2 tygodnie osobiście bądź via Skype.

Podczas sesji coachingowych stwarzamy warunki, w których masz przestrzeń na przyjrzenie się swojemu tematowi z różnych perspektyw, na wgląd w siebie i poszukanie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, której to przestrzeni brakuje często podczas codziennego funkcjonowania. W procesie tym pracujemy również nad ułożeniem konkretnego planu osiągnięcia Twojego celu oraz nad motywacją do tego, by po niego sięgać.

Zmiana w procesie coachingu zachodzi głównie pomiędzy sesjami, również dzięki zadaniom, które wyznaczasz sobie sam bądź ustalamy wspólnie na koniec każdej sesji. Oznacza to, że efekty coachingu będziesz zauważał głównie pomiędzy sesjami, w codziennym życiu, a swoją motywację będziesz wspierał również poprzez wykonywanie konkretnych zadań, które będziesz sobie wyznaczał przy moim wsparciu.

Jeśli interesuje Cię inna współpraca niż coaching, np. szkolenie czy mentoring to napisz do mnie. Porozmawiamy i wspólnie sprawdzimy, która z tych form wsparcia będzie najbardziej odpowiednia do Twoich potrzeb.

 

Czym jest coaching jako narzędzie?

Coaching jako metoda zakłada, że ludzie są w porządku tacy, jacy są i dysponują wszystkimi zasobami, których potrzebują, by osiągnąć swój cel. Coach podczas sesji towarzyszy Klientowi w odkrywaniu tego, czego Klient szuka. Dzięki coachingowi Klient dokonuje własnych odkryć, które prowadzą do znalezienia większej liczby możliwości, działań i czasem zaskakujących rozwiązań. Coach towarzyszy Klientowi w przebyciu drogi z punktu w którym jest, do punktu, w którym chce być. Coach nie naprawia Klienta. Wspiera go w dostrzeganiu potencjału, który Klient ma już w sobie oraz towarzyszy w nabywaniu odwagi do korzystania z tego potencjału.

Do pracy coachingowej włączam elementy fotocoachingu, czyli obraz i zdjęcia oraz pisanie ekspresywne, które wspierają proces zachodzącej zmiany.

Masz pytania?

Umów się na konsultację osobistą bądź via skype.